PhDr. Miriam Latečková

Volám sa Miriam Latečková a som terapeutka čínskej medicíny.

Mojou špecializáciou je čínska medicína, dietetika a fytoterapia aj naše tradičné bylinkárstvo.

K alternatívnej medicíne ma priviedol  boj s ochorením mojej dcéry. Aj vďaka nemu dnes už viem, že bylinky majú silu prinávrátiť zdravie a naštartovať životnú energiu.

Bylinky tak začali  moju, dnes už takmer 20 ročnú, cestu k alternatívnej medicíne v celej jej šírke a toho, čo dokáže ponúknuť.

K bylinkárstvu som postupne pridávala ďalšie kurzy, ktoré mi pomáhali sprevádzať ľudí na ich ceste liečby.

V dennej praxi som mala možnosť vidieť ako celostne pracuje alternatívna medicína. Hlavne ak sa spoja jej viaceré metódy a možnosti a pacient alebo terapeut sa neupína tvrdohlavo len na jednu z nich.

V pomyselnej skladačke toho, ako sa starať o svoje zdravie, či zdravie druhých mi však stále niečo chýbalo….

Mala som možnosť pracovať už s viacerými metódami liečby – bylinky, sviečkovanie, cvičenie, aromaterapia ale všetko to boli „iba“ metódy liečby. Avšak skôr ako môžeme pristúpiť k liečbe, je potrebné vedieť, čo je príčinou zdravotných problémov, nepozerať iba na príznak choroby (migréna, bolesť kolena, nafukovanie, vypadávanie vlasov) ale poznať príčinu a pôvod. Na to je nevyhnutná diagnostika.

V období, kedy som hľadala možnosti diagnostiky človeka a tiež možnosti a spôsoby ako žiť tak, aby k liečeniu ani nemuselo dochádzať, som sa stretla s čínskou medicínou. Tá mi ako jediný systém dokázala komplexne zodpovedať všetky moje otázky o fungovaní tela, diagnostiky, čítaní v tele a duši a bola tým pomyselným kúskom do kompletného puzzle.

A tak som sa pustila do jej štúdia J Čínska medicína obsahuje šírku poznatkov, ktoré sú štúdiom na celý život. Alebo aj na niekoľko životov. Ale hlavná časť štúdia je práve v samotnej praxi. Pri diagnostike, liečbe a spätnej väzbe. Som vďačná, že aj vďaka vám v tomto „štúdiu“ pokračujem a že smiem robiť to, čo milujem 🙂

Moje knihy

Svoje teoretické vedomosti a bohaté praktické skúsenosti s bylinkami som spísala do mojich troch bylinkových kníh. Kniha Bylinky z babičkinej záhrady bola najpredávanejšou bylinkovou knihou roku 2018 -2020.

Verím, že vám moje knihy prinesú veľa nového poznania pri práci s bylinkami a ich užívaním. Kúpiť si ich môžete v dobrých knihkupectvách alebo v mojom eshope.

Čo o mojich knihách napísali  spokojní čitatelia

Ebooky a kurzy

Najmä pre mojich pacientov som tiež spracovala ebooky a kurzy, ktoré im môžu pomôcť byť sami sebe lekárom. Pretože cieľom nie je byť „závislý“ na pomoci svojho terapeuta, ale poznať svoje telo natoľko, aby ste vedeli byť lekárom sami sebe Aspoň v tých najjednoduchších zdravotných problémoch. Verím, že vám v tom moje poznatky pomôžu J Moje ebooky a videokurzy nájdete v mojom eshope.

O mne v médiách

Kliknutím na obrázok otvoríte záznam z reportáže alebo podcastu.

 

Vzdelávanie a kurzy

3- ročné štúdium Klasickej čínskej medicíny Inner-Alchemy pod vedením Petra Bílého

2- ročný postgraduál na témy: Yi ying, zdravie ženy, fytoterapia – čínske byliny a použitie patentných zmesí v CCM z pohľadu kmeňov a vetiev, zenové meditácie a vnútorný čchikung, esenciálne oleje a ich využitie v čínskej medicíne

Univerzita vedomého života

Čínska dietetika – Martin Řezníček

Kurz Bachovej terapie

Fengshui – zdravé bývanie

Kurz aromaterapie  a použitia esenciálnych olejov  – Adela Zrubecká

Kurz moxovanie

Kurz sviečkovanie

Kurz bankovanie

Chines image medicine – Martin Jura

Kurz Čung-jüan chikung – slovenská asociácia ZYQ Lýdia Nilašová 

kurz Ashtanga joga Jaro Pávek

Okrem toho magisterské a doktorantské štúdium na VŠ v obore úplne vzdialenom tomu, čomu sa venujem posledných 20 rokov

Ako sú spokojní pacienti s mojím sprevádzaním pri ich zdravotných problémoch ?

„Zdravím ťa Miriam.

Dnes som absolvovala gynekologické vyšetrenie. A  jedna cysta zmenšená a dve ktoré tam boli pred tým , nenašiel .

Že by zázrak ? ďakujem“

J

„Ahoj Mima, Ďakujem za vypracovanie životnej mapy pre mňa a moju rodinu. Tak, prečítané 🙂 poviem ti, že to tak sedí, jak riť na šerbel :-))))

a len som si potvrdila svoje pocity, ktoré mám zo seba, J**** a z detí, tak nejak som intuitívne cítila

ako to je a som rada, že sa to potvrdilo a je super, že s tým môžeme pracovať.“

Zuzka

„Hurá cholesterol mám nižší ako sedem. Hodnota je 5,88. To som nemala asi osem rokov. Teším sa že je nižší.  Mám radosť že moje telo robí konečne to čo má. A mám ho rada. Dokonca aj prsty ma dva prestali bolieť ešte jeden a bude to výborné.  Návaly tiež sú málo. Moc sa teším z pokrokov v ozdravovaní mojom. „

Moje knihy a videokurzy

Svoje teoretické vedomosti a bohaté praktické skúsenosti som spísala do mojej prvej knihy  Bylinky z babičkinej záhrady a mojej tretej knihy Herbár – lisovaných liečivých bylín.

Svoje vlastné recepty si môžete zapísať do Bylinkára plného rád a tipov z mojej vlastnej bylinkárne.

Moje najnovšie články

Jar z pohľadu čínskej medicíny

Jar z pohľadu čínskej medicíny

Čo jesť, ako sa obliekať, ako žiť na jar, aby sme podporili svoje zdravie. V čínskej medicíne a dietetike sa kladie veľký dôraz na dôležitosť rešpektovania zmeny ročných období a  žití v súlade s prírodnými cyklami. V jednotlivých ročných obdobiach vieme tými...

Moxovanie

Moxovanie

Moxovanie (prehrievanie) je stará čínska technika  liečby, pri ktorej vieme byť sami sebe domácim lekárom. Je to bezpečná a nenáročná metóda na samoliečenie v domácich podmienkach. Používa sa na stimuláciu akupunktúrnych bodov aj v prípade,  ak má človek/dieťa/...